אקוסטיקה לקירות

הרעש מקיר השכן משגע אותכם? החדר של הילדים מגביל לחדר שלכם והרעש מטריד אותכם?  השכן החליט שמערכת תופים הם כלי הנגינה הנבחר מבחינתו? הקיר המשותף עם הדירה שלכם עושה רעש בלתי נסבל הנותן תחושה של דייר נוסף בבית? לכל אלה ישנו פתרון פשוט: התקנת חומר בידוד אקוסטי בקירות "הרועשים". התקנת חומרי בידוד אקוסטי באיכות מעולה מביאה לספיגה ובלימת הרעשים ומורידה את רמת הרעש אשר תעבור בקירות. אז מהם החומרים בהם משתמשים לבידוד אקוסטי ואיך עושים את זה?

הסוף להדהוד והרעשים בין החדרים

מעבר רעש בין הקירות בולטת במיוחד בחדרים מהדהדים, חדרים שבהם ישנה חזרה בולטת של גלי קול לאחר פגיעתם בעצמים הנמצאים בחדר. התוצאה היא לא רק מעבר קול דרך הקירות אלא גם הדהוד בתוך החדר עצמו. כך גם הקולות שנשמעים בחדר פחות חדים וברורים. הפתרון גם לכך הוא התקנת בידוד אקוסטי בקירות. זהו הפתרון לבלימת מעבר קולות מן החדר החוצה וגם לשיפור האקוסטיקה בתוך החדר. אם למשל תרצו להפוך חדר בבית לאולפן הקלטות בו הקולות צריכים לעבור בתוך החדר בצורה חדה וברורה ומנגד להישאר רק בתוכו, חומרי הבידוד האקוסטי בקירות יספקו לכם את הפתרון.

שאלות נפוצות

ליחידות קירור מתאים יריעת        וספוגים אקוסטים – לחסימת הרעש וספיגתו.

יריעות חסם רעש מתאים להתקנה על קירות למניעת רעשים בהתקנה מאוד קלה.

 כן , אפשר להתקין על כל קיר יריעות חסם רעש.

יריעת חסם רעש מגיעה עם דבק עליה להתקנה קלה על הקיר.

אז מהם אותם חומרים
המבודדים אקוסטי?

חומר הבידוד לקירות מגיע בצורת לוחות או יריעות הניתנים להדבקה על הקיר. החומרים שלנו על בסיס גומי בתרכובות שונות, הצמדת היריעות לקירות נעשית בקלות. ישנם גם פנלים ייחודיים העשויים פוליאסטר למטרת דקורציה משלימה ומודבקים על הקירות על על התקרה. שטח הפנים של החומרים מגיע במגוון מידות שונה בהתאם לפתרון אותו צריך הלקוח. משמעות שטח הפנים עוביו ודחיסותו השונה הוא ספיגה שונה של רעשים כאשר לכל סוג רעש יש פתרון אידיאלי ונכון עבורו. התייעצו עם המומחים שלנו להתאמת החומר הטוב ביותר עבורכם. פתרון אחר הוא בניית קיר גבס תוך התקנת חומר בידוד אקוסטי בין קיר הגבס לקיר החדר. הקיר הכפול עם חומר הבידוד המותקן ברווח נותן פתרון מצוין וסופג היטב את הרעש.

בידוד אקוסטי לקירות
במבנים ציבוריים

אז איך עושים את זה? מהם אותם חומרים שעושים את הקסם וסופגים ובולמים את הרעש? האם צריך לפרק את כל הקיר בכדי להתקין אותם? אז קודם כל נרגיע שהפתרון אינו דורש כמובן את פירוק הקיר.

כאשר מדובר על מבנים ציבוריים האופציות לבידוד הקירות הן רבות יותר. ניתן לעשות שימוש בחומרים שונים לבידוד ואפשרויות העיצוב הן מגוונות, זאת בניגוד לבית פרטי בו נרצה לשמור על מראה קירות קרוב ככל שניתן לסטנדרט. מלבד אריחי גבס לקירות ניתן להשתמש גם בפנלים אקוסטיים דקורטיביים, פאנלים מחוררים מעץ וחומרים נוספים שיספגו את הבידוד.